Mezinárodní den památek na zámku Stekník

Netradiční prohlídka

  • zámek Stekník ()
  • 21. 4. 2018–22. 4. 2018
  • 10.00–15.45
  • Vstupné: cena klasického okruhu č. I. Pro účastníky Prtského špacíru ( v sobotu 21. dubna v čase od 9:00–16:00 hodin) vstupné ZDARMA na prohlídky s kartou účastníka špacíru.

U příležitosti letošního Mezinárodního dne památek jsme pro vás připravili první možnost mimořádně navštívit prostory, které procházejí v současné době restaurováním. 

Od podzimu 2017 pracují na zámku restaurátoři v tzv. Západním křídle, které prochází jako celek velkou obnovou. Tvoří ho 4 místnosti spolu s chodbou a hlavním sálem, v přízemí se pak jedná o chodbu a sala terrenu. Restaurováním procházejí všechny prvky, které se zde nacházejí. Jsou to například kachlová kamna a krby, vitraje v oknech jídelny, parketové podlahy, dřevěné obklady stěn, všechny dveře, okna, včetně kování a zámků a samozřejmě nástěnné malby. Součástí prohlídky i krátká projekce, zachycující současnou obnovu a restaurování zámku.  

Současně budou probíhat (každou celou hodinu) klasické prohlídky interiérů zámku s průvodcem (salla terreny, jižního křídla s historickými hračkami a kočárky z 19. století, zámecké kaple) a samozřejmě prohlídky zámecké zahrady.

Speciální prohlídky o stavební obnově a restaurování pouze v těchto časech: 10,00 h a 13,00h

Současně probíhají klasické prohlídky: okruh I. a II. 

 

Mezinarodni den pamatek 2018 plakat.pdf