Mezinárodní den památek na zámku Stekník ve dnech 16.4. a 17.4. 2016

U příležitosti Mezinárodního Dne památek jsme si pro vás připravili mimořádnou prohlídku běžně nepřístupného prostoru tzv. sala terreny. Kromě prohlídky zámeckých interiérů a zahrad, tak návštěvníci poprvé po více než 50 letech budou moci nahlédnout do tohoto zajímavého prostoru, jednoho z největších sálů u nás na zámku.

Dozvíte se například, že sala terrena – je název pocházející z  italštiny a označuje přízemní sál, nebo také zahradní sál, situovaný  většinou v hlavní ose zámku, případně tvoří samostatnou stavbu. Její prostor je otevřen, většinou arkádami nebo okny a vchody do zahrad. Jako součást palácové stavby, znamenala zcela nový moderní prvek, umožňující volné propojení sídla se zahradou.  
Bývá velmi reprezentativně vyzdobena, například zařízena jako jeskyně, nebo vyzdobena rostlinnými motivy a motivy spojenými s antickými božstvy (Afrodíta, Mars, Apolón…) jako je to v našem případě. Přijďte si poslechnout a oživit příběhy spojené s antickými bohy, kteří shlížejí ze stěn a kleneb tohoto tajemného sálu. 

Fotografie ke stažení