Stekník

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

Vážení návštěvníci, z důvodu zhoršující se epidemiologické situace jsme nuceni ZRUŠIT plánovaný adventní koncert a vánoční prohlídky, které se měly uskutečnit v sobotu 11. prosince 2021. Omlouváme se a děkujeme za pochopení. Správa zámku

Zavřít

Dny evropského kulturního dědictví na zámku Stekník 14.–15.9. 2019

Kulturní akce

  • zámek Stekník ()
  • 14. 9. 2019–15. 9. 2019
  • 10.00–16.45
  • Vstupné: program v ceně klasického vstupného do zahrad, jednotné vstupné 50,-Kč

Dny evropského kulturního dědictví patří mezi tradiční akce, a proto  Správa státního zámku Stekník připravila na  14. a 15. září 2019 speciální program. 

V sobotu v 10 hodin se ve spolupráci s Chmelařským institutem a organizací Místa zblízka uskuteční slavnostní otevření chmelových stezek ve Stekníku, jehož součástí je komentovaná prohlídka nových naučných stezek, které návštěvníkům představí chmelovou krajinu, historii pěstování a zpracování chmele a zajímavosti obce Stekník. Prohlídku povede botanik Jan Albert Šturma.

Další program připomene 80. výročí začátku druhé světové války. Od sobotního odpoledne se v zámecké zahradě uskuteční výstava historické vojenské techniky a předmětů s vojenskou tématikou. Majitelé vozidel rádi povypráví o jednotlivých exponátech, jejich údržbě a historii. Výstava bude pokračovat i v neděli, kdy jí doplní komentované prohlídky lehkého opevnění vz. 37, tzv. řopíku, v zámecké zahradě. Dozvíte se o způsobu výstavby linie čs. opevnění, vzniku řopíku v zámecké zahradě a období druhé světové války ve Stekníku. Těšit se můžete na průvodce v uniformách československé armády z roku 1938. Návštěva výstavy a řopíku je možná v rámci prohlídky italských terasovitých zahrad.


Po oba dny platí speciální vstupné, kdy ke vstupence do italských terasovitých zahrad dostanete zdarma vstupenku na prohlídku výstavních prostor a zámeckého sklepení. Vstupné činí 50 Kč, děti do 6 let zdarma.

Komentované prohlídky zámeckého řopíku si pro vás připravili členové Muzea československého opevnění na Kočičáku