NEPŘEHLÉDNĚTE:   reportáž Toulavé kamery na zámku stekník (viz.zprávy dole)

Zámek Stekník – v moři chmelnic

Zámek, obklopený italskou terasovitou zahradou, patří k nejvýznamnějším rokokovým stavbám v Čechách. Vytváří jedinečnou a monumentální kompozici v krajině spojené s tradicí pěstování žateckého chmele. Od roku 1997 prochází celkovou rekonstrukcí. Veřejnosti jsou zpřístupněny nově restaurované prostory: zámecké kaple a chodby prvního patra.  S průvodcem se také podíváte do salonů jižního a západního křídla zámku. Samostatně jsou zpřístupněny chodby přízemí zámku, kde je výstavní prostor, a samozřejmě zámecká terasovitá zahrada.

Více o zámku

Reportáž České televize z natáčení štědrovečerní pohádky ČT na Stekníku (květen 2016)

 


Zprávy

Adventní vystoupení na zámku Stekník

3. 12. 2017

V sobotu 2. 12. 2017 se uskutečnil v prostoru zámecké kaple Navštívení Panny Marie ve Stekníku již tradiční Adventní koncert.

Hradozámecký advent ve Středočeském, Karlovarském a Ústeckém kraji

8. 11. 2017

Hradozámecký advent začíná v pátek 10. 11. – máme pro Vás souhrnný program akcí na památkách až do silvestra. Naplánujte si své podzimní a zimní výlety již nyní!

Výzva pro pamětníky chmelových brigád na zámku Stekník

1. 11. 2017

Správa zámku v současné době připravuje výstavu věnovanou pamětníkům chmelových brigád na zámku Stekník v 50. a 60. létech.

Tipy na výlet

  • Hrad přestavěný na zámek nad obcemi Jimlín a Zeměchy na cestě mezi královskými městy Louny a Žatcem byl postaven v letech 1465 až 1474 Albrechtem Bezdružickým z...

  • Vydejte se odhalit tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva, po návštěvě zámku umístěného nad labyrintem chmelnic. Chrám chmele a piva je zábavným a zároveň...

  • Necelých 8 kilometrů od Stekníka se nachází na úpatí Džbánské pahorkatiny zámek zvaný Líčkov.

partneri

Témata roku

Každý rok upozorňujeme na témata, která považujeme za podstatná. Letos jsme pro vás na našem zámku připravili: