NEPŘEHLÉDNĚTE:   reportáž Toulavé kamery na zámku stekník (viz.zprávy dole)

Zámek Stekník – v moři chmelnic

 

 Zámek, obklopený italskou terasovitou zahradou, patří k nejvýznamnějším rokokovým stavbám v Čechách. Vytváří jedinečnou a monumentální kompozici v krajině spojené s tradicí pěstování žateckého chmele. Od roku 1997 prochází celkovou rekonstrukcí. Veřejnosti jsou zpřístupněny nově restaurované prostory: zámecké kaple a chodby prvního patra.  S průvodcem se také podíváte do salonů jižního a západního křídla zámku. Samostatně jsou zpřístupněny chodby přízemí zámku, kde je výstavní prostor, a samozřejmě zámecká terasovitá zahrada.

Reportáž České televize z natáčení letošní štědrovečerní pohádky ČTV na Stekníku, květen 2016

 


Akce

25 srp
Výstava

Výstava Svatí v Čechách žáků ZUŠ Postoloprty na zámku Stekník

  • zámek Stekník ()
  • 9. 8. 2016 –30. 9. 2016
  • 10.00–16.30
27 srp
Netradiční prohlídka

Zprávy

Hradozámecká noc 2016 ve Středočeském, Ústeckém a Karlovarském kraji

20. 8. 2016

Velkolepá slavnost hradů a zámků vypukne poslední srpnovou sobotu. Ve středních Čechách se zapojí osmnáct památek, na Ústecku deset a na Karlovarsku Bečov a Kynžvart. Středobodem Hradozámecké noci bude hrad Karlštejn – středisko Lucemburského roku 2016. Hradozámeckou noc pořádá Národní památkový ústav již po sedmé, letos se koná na 96 památkách v celém Česku.

Sedmitisící návštěvník na zámku Stekník - překonání loňské celoroční návštěvnosti

26. 7. 2016

K dnešnímu dni 26.7. 2016, navštívilo zámek Stekník 7000 návštěvníků, čímž byla překonána celoroční návštěvnost předchozího roku.

Zámek Stekník – natáčení propagačního medailónku finalistky Miss ČR 2016 Veroniky Kašákové

22. 7. 2016

Fotografie z natáčení (30.6. 2016) ČTV na zámku Stekník. A odkaz na videoreportáž medailónku Česká MISS pro obnovu památek - zámek Stekník.

Tipy na výlet

  • Hrad přestavěný na zámek nad obcemi Jimlín a Zeměchy na cestě mezi královskými městy Louny a Žatcem byl postaven v letech 1465 až 1474 Albrechtem Bezdružickým z Kolowrat. S novým sídlem vznikla i nová větev rodu - páni Novohradští z Kolowrat.

  • Vydejte se odhalit tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva, po návštěvě zámku umístěného nad labyrintem chmelnic. Chrám chmele a piva je zábavným a zároveň velmi poučným centrem s vazbou na chmelařskou tradici Žatecka.

  • Necelých 8 kilometrů od Stekníka se nachází na úpatí Džbánské pahorkatiny zámek zvaný Líčkov.

partneri